Програм обиљежавања Дана општине – 24. априла

Обиљежавање Дана општине Котор Варош – 24. априла, почело је данас манифестацијама “Уређења и чишћења града” и Уличном трком ученика основних школа. Предсједник Организационог одбора обиљежавања Дана општине Котор Варош Ениса Божичковић је истакла да је, у оквиру програма обиљежавања 24. априла, предвиђено да током овог мјесеца буде одржано више културно-спортских манифестација, те да ће свечана академија бити одржана 24. априла. Она је навела да ће у недјељу у организацији општине Котор Варош и Планинарског друштва „Механизам“ бити одржан планинарски поход на туристичке локације Вилењска врела и Скакавац.

У уторак 15. априла Еко опстанак организује акцију сађење цвијећа на јавним површинама и око културно историјских споменика под називом „Уљепшајмо наш град, посадимо цвијеће и очистимо смеће“. Вече крајишке и изворне пјесме је предвиђено за 20. април. Васкршњи понедјељак је резервисан за Традиционални сабор фолклора и етно пјесме, који ће се одржати у спортској дворани. Истог дана сви спортски колективи ће учествовати на манифестацији „Дан спорта“, а шаховски клуб Котор Варош је организатор традиционалног турнира. Дан касније у новоуређеној кино сали биће отворена изложба слика которварошког умјетника и писца Петра Ђаковића, док ће у народној библиотеци у вечерњим часовима бити промовисана његова књига „Штит и мач“. У сриједу 23. априла предвиђено је дружење дјеце у Основној школи Свети Сава под називом „Дјечије вече“.

DSCN0101
DSCN0109
DSCN0112
DSCN0114
Дан касније у јутарњим часовима биће уприличено полагање вијенаца на спомен костурницу бораца НОР-а и на спомен обиљежје погинулим борцима Војске РС. У холу биоскопске дворане биће отворена изложба слика „Котор Варош у слици“, а у вечерњим  часовима биће одржана свечана академија. Априлске свечаности поводом обиљежавања Дана општине Котор Варош биће завршене 27. априла традиционалном котлићијадом на Градском купалишту Бјелине.