Штете на путевима огромне, снабдијевање водом уредно

КОТОР ВАРОШ, 2. ЈУНА – Одборници Скупштине општине Котор Варош су на данашњем засједању једногласно усвојили нацрт одлуке о уређењу простора и грађевинском земљишту, као и о проширењу обухвата Одлуке о доношењу регулационог плана комплекса насеља Рипиште “Баре”.

Усвојени су извјештаји о извршењу буџета за прошлу годину и извјештај о пословању Комуналног предузећа Бобас. Закључено је да је снабдијевање питком водом са јавног водовода уредно и поред оштећења на брани и изворишту Бијело поље, а након поплава додатно се погоршало стање локалних и некатегорисаних путева на подручју општине.

Покушаћемо на све могуће начине да нађемо донаторе и кандидујемо пројекте како би само санирали настале штете на путевима, koје су огромне и процјењују се између 2,5 и 3 милиона марака само на инфраструктури“, истакао је Далибор Вучановић, начелник општине Котор Варош.

Такође, усвојене су информације о раду невладиног сектора са прегледом утрошка финансијских средстава из буджета општине за прошлу годину, као и информација о завршетку првог полугодишта у школама основног и средњег образовања и васпитања школске 2013/14. године.