Усвојен пројекат реализације Рециклажног дворишта

Одборници скупштине општине Котор Варош су на данашњој 16. редовној сједници једногласно усвојили приједлог одлуке о уређењу простора и грађевинском земљишту и проширењу обухвата Одлуке о доношењу регулационог плана комплекса насеља Рипиште “Баре” Котор Варош.
Извјештај о раду начелника општине и Службе Цивилне заштите за протеклу годину је такође усвојен једногласно, са нагласком да је повећана запосленост на подручју општине за 6,6 одсто и да је реализован низ пројеката у сарадњи са Владом РС и УНДП-ом.
Најзначајнија инвестиција у овој години биће почетак изградње Рециклажног дворишта. Ријеч је о пилот пројекту у БиХ, а општина Котор Варош је једна од двије општине у којој ће тај пројекат бити реализован. По ријечима начелника општине Далибора Вучановића овај пројекат би требао подићи свијест грађана о чистијој околини и побољшању комуналног реда.
Главни финансијер је УНДП, затим Фонд за заштиту животне средине и Комунално предузеће “Бобас”, док ће општина обезбиједити логистику и локацију, као и пратећу документацију“, рекао је Вучановић.
Одборници су једногласно усвојили и информације о спровођењу комуналног реда, стању у области превоза путника са одређеним приједлозима на подручју општине за прошлу годину.
Пословање привредних субјеката је оцијењено позитивним, а за стипендирање 85 студената буџетом је предвиђено 60.000 марака. Констатовано је да је број уписаних ученика у односу на прошлу годину повећан у три централне основне школе.