Volonteri posjetili djecu u “Kući radosti”


KOTOR VAROŠ, 8. OKTOBRA – U okviru obilježavanja Nedjelje djeteta, volonteri Crvenog krsta Kotor Varoš posjetili su mališane iz Centra za porodicu “Kuća radosti” i obradovali ih slatkišima i priborom za crtanje.

Sekretar Opštinske organizacije Crvenog krsta Borislav Brborović rekao je da je većina njihovih aktivnosti usmjerena ka djeci.

Misija Crvenog krsta nije samo socijalno-humanitarna djelatnost, nego i njegovanje zdravog načina života, stvaranje zdrave mlade ličnosti. Mi stariji smo u obavezi da im obezbijedimo uslove za zdravo i lijepo odrastanje“, rekao je Brborović.

Kuća radosti 2

Volonteri Crvenog krsta družili su se sa djecom učestvujući u njihovoj radionici posvećenoj dječijim pravima i ujedno im pokazali koliko je važno u životu brinuti se i pomagati drugima.

Cilj nam je da u svakom momentu zaštitimo najmlađe od bilo kakvog nasilja i zanemarivanja, ali i da svi radimo za radost svakog mališana, jer djeca su naša budućnost“, poručili su iz kotorvaroškog Crvenog krsta.

Kuća radosti 3

Ove godine Nedjelja djeteta se obilježava od 7. do 13. oktobra pod sloganom “Moja sedmica, moja godina”.


Hit Counter provided by technology news