Закон о инспекцијама РС пред грађанима Котор Вароша

КОТОР ВАРОШ, 1. НОВЕМБРА – У складу са препоруком Министарства управе и локалне самоуправе Републике Српске, које проводи јавну расправу у вези са нацртом Закона о инспекцијама РС, своје сугестије и примједбе можете уписати у књигу примједби и сугестија.

Књига се налази у просторијама Одсјека за инспекцијске послове и комуналну полицију општине Котор Варош (на спрату Полицијске станице) и доступна је свим заинтересованим грађанима и субјектима који се тиче овај закон, сваким радним даном од 8-12 часова.

Нацрт закона о инспекцијама усвојен је у Народној скупштини на шестој редовној сједници 27. септембра 2019. године и којим је прописано обављање надзора у оквиру инспекцијског система, надлежност инспекцијских органа и звања, као и радноправани статус инспектора, али су и проширена њихова овлаштења.

Овај Нацрт закона упућен у јавну расправу у трајању од 90 дана.

Контакт особа: Горан Малијевић, шеф Одсјека за инспекцијске послове и комуналну полицију општине Котор Варош, број телефона 066/025-656.