Nema novozaraženih, u karantinu 14 lica


KOTOR VAROŠ, 5. APRILA – Na sjednici Štaba za vanredne situacije u Kotor Varošu danas je potvrđeno da u ovoj opštini nema novih lica zaraženih virusom korona, te da je u karantin smješteno četrnaest lica.

Ukupno imamo pet oboljelih, a od pojave posljednjeg slučaja testirano je sedam osoba, koje su bile u najbližem kontaktu sa zaraženim licima i sve imaju negativne nalaze“, rekao je komandant Štaba za vanredne situacije i načelnik opštine Zdenko Sakan.

U Kotor Varošu je trenutno 210 lica pod zdravstvenim nadzorom, dok je 269 osoba izašlo iz kućne izolacije.

IMG-8d871829762a07aec9e04dc5928b147f-V

Karantin u hotelu “Sveti Petar”, gdje je trenutno smješteno 14 lica, je u potpunosti stavljen u funkciju.

Svim licima su obezbijeđena tri obroka dnevno, riješeni su problemi grijanja i tople vode, a sanirani su i manji kvarovi na instalacijama“, naglasio je Sakan.

Iz opštinskog Štaba za vanredne situacije su pozvali građane da budu odgovorni i svjesni da je samoizolacija važna u borbi protiv virusa korona, te da pokažu disciplinu u ponašanju i poštovanju mjera nadležnih institucija u narednih deset dana.


Hit Counter provided by technology news