Obavještenje građanima oko uklanjanja i uništavanja ambrozije


KOTOR VAROŠ, 22. AVGUSTA – Odsjek za inspekcijske poslove i komunalnu policiju opštinske uprave opštine Kotor Varoš obavještava vlasnike i korisnike obrađenog i neobrađenog poljoprivrednog i drugog zemljišta (dvorišta, oranica, livada i sličnih površina, neizgrađenog građevinskog zemljišta, uključujući rubove parcela, šuma i poljskih puteva), kao i pravna lica koja održavaju javne površine na području opštine, da su u skladu sa Odlukom o zaštiti poljoprivrednog gazdinstva („Službeni glasnik Opštine Kotor Varoš“ broj 5/11) i Odlukom o komunalnom redu („Službeni glasnik Opštine Kotor Varoš“ broj 7/18) dužni redovno uklanjati ambroziju sa svojih površina tokom vegetacije u više navrata, s ciljem suzbijanja i sprečavanja njezinog daljeg širenja, a sve u svrhu zaštite zdravlja građana.

ambrozija-biljka

Komunalna policija i poljoprivredna inspekcija će u narednom periodu vršiti intenzivne kontrole provođenja obaveza po navedenim Odlukama, te će se protiv onih koji ih se ne pridržavaju poduzimati odgovarajuće mjere u skladu sa svojom nadležnošću.

Posebno skrećemo pažnju da su zbog nepoštovanja navedenih propisa predviđene visoke novčane kazne, navodi se u dopisu Odsjeka za inspekcijske poslove i komunalnu policiju.


Hit Counter provided by technology news