Počela realizacija projekta „Modernizacija puta Kotor Varoš – Bilice“


KOTOR VAROŠ, 23. JUNA – U Kotor Varošu je počela realizacija projekta „Modernizacija puta Kotor Varoš – Bilice“, za čiju namjenu su Republički sekretarijat za raseljena lica i migracije i opština Kotor Varoš obezbijedili zajednička sredstva u iznosu od 55.000 KM.

Dužina dionice puta koja će biti asfaltirana iznosi 380 metara, širina 3,5 metra, sa bankinama od pola metra.

Asfaltiranje 1

Riječ je o projektu koji je dio redovnog programa rada Sekretarijata za 2021. godinu koji se finansira iz budžeta Republike Srpske.

Načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan je rekao da je zadovoljan dosadašnjom saradnjom sa Sekretarijatom i da su svi realizovani projekti od ogromnog značaja za građane Kotor Varoša.

U prethodne tri godine Sekretarijat je u opštinu Kotor Varoš uložio skoro 1,4 miliona maraka, kako u obnovu putne infrastrukture tako i u izgradnju individualnih stambenih jedinica i obnovu vjerskih objekata, što je od velikog značaja za izbjegla i raseljena lica na području naše lokalne zajednice i uveliko olakšava svakodnevni život ovoj kategoriji stanovništva“, istakao je Sakan.

Asfaltiranje 3

Izvođač radova je „Planum“ d.o.o. Teslić, a planirano je da radovi budu završeni u naredna dva dana.


Hit Counter provided by technology news