Služen parastos za žrtve ustaških zločina na Rašće Brdu

KOTOR VAROŠ, 4. SEPTEMBRA – Na Rašće brdu, kod Kotor Varoša, danas je obilježeno 80 godina od stradanja 20 boraca Narodnooslobodilačkog rata i civila, koje su ustaše ubile 1942. godine.

Kod spomen-kosturnice služen je parastos za stradale, a zatim su položeni vijenci.

Boračka Kotor Varoš

Načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan istakao je da sjećanje na ovaj događaj treba da ukazuje mlađim pokoljenjima da se prošlost ne smije zaboraviti.

Ovdje smo da pokažemo da se sjećamo i pamtimo ovu žrtvu koja je ogromna i koja je pokazala koliko su narodi ovdje slobodoljubivi i vole pravdu, a naša je obaveza da tekovine antifašizma i civilizovanog svijeta baštinimo“, poručio je Sakan.

Zdenko Sakan

Obilježavanje su organizovale organizacija SUBNOR-a iz Kotor Varoša i Opštinska boračka organizacija Čelinac.

SUBNOR Kotor Varoš

Osim predstavnika ovih organizacija i Sakana, vijence na Spomen-kosturnicu položili su načelnik opštine Čelinac Vlado Gligorić, predstavnici Opštinske boračke organizacije Kotor Varoš, SUBNOR-a Čelinac i potomci stradalih.