Srednjoškolci darovali krv


KOTOR VAROŠ, 9. OKTOBRA – U prostorijama Opštinske organizacije Crvenog krsta u Kotor Varošu danas je održana akcija dobrovoljnog davanja krvi pod nazivom „Maturanti svom gradu“, u kojoj je prikupljeno 37 doza ove dragocjene tečnosti.

Sekretar Opštinske organizacije Crvenog krsta Kotor Varoš Borislav Brborović rekao je da su 52 učenika željela dati krv, ali da zbog niskog ili visokog pritiska 15 nije bilo u mogućnosti da to uradi.

Akcija 1

Podršku učenicima pružili su profesori i zaposleni u Srednjoškolskom centru /SŠC/ „Nikola Tesla“.

Ponosni smo na današnji broj prikupljenih doza, a pogotovo zbog činjenice da je sve više mladih koji su svjesni važnosti jedne ovakve akcije“, istakao je Brborović i dodao da je 27 učenika prvi put dalo krv.

Akcija 5

On je naveo da će krv biti predata Zavodu za transfuzijsku medicinu Republike Srpske, te da dobrovoljno davalaštvo krvi u Kotor Varošu u ekspanziji, što daje garancije građanima da će uvijek imati na raspolaganju dovoljne količine krvi svih krvnih grupa.


Hit Counter provided by technology news