Usvojen rebalans budžeta od 12.400.000 KM
KOTOR VAROŠ, 22. NOVEMBRA – Odbornici Skupštine opštine Kotor Varoš danas su jednoglasno usvojili prijedlog rebalansa ovogodišnjeg budžeta od 12.400.000 KM, što je povećanje za 100.000 KM u odnosu na Nacrt budžetskog iznosa.
Na sjednici je usvojena odluka o budžetu opštine za 2023. godinu u iznosu od 11.700.000 KM, kao i odluka o izvršenju budžetskih sredstava.
Odbornici lokalnog parlamenta su jednoglasno usvojili i odluku o programu utroška dijela sredstava od promjene namjene poljoprivrednog zemljišta u nepoljoprivredne svrhe za 2022. godinu.
Usvojeni su izvještaji o radu načelnika opštine za 2022. godinu i o radu upravnih i nadzornih odbora u ustanovama i preduzećima čiji je osnivač Skupština opštine Kotor Varoš za prošlu godinu.