Dopremljena pomoć iz oblasti Južni Tirol


U Kotor Varoš je danas dopremljena humanitarna pomoć koju je u italijanskom gradu Rio de Pusteria, oblast Južni Tirol, prikupio Kotorvarošanin na privremenom radu u inostranstvu Mladen Tepić u saradnji sa mještanima ovog kraja.
Pomoć, koja se sastoji od hrane, vode za piće, odjeće, dušeka, posteljine, higijenskih sredstva, dječijih potrepština i polovnih kućanskih aparata za stanovništvo ugroženo u poplavama, dopremljena je u magacin Crvenog krsta Kotor Varoš.

Organizator prikupljanja pomoći Mladen Tepić rekao je da se u početku planirali da sakupe manji kombi pomoći, ali da im se pridružio veliki broj građana Rio de Pusterie, koji su u saradnji sa crkvom i štabom Civilne zaštite uspjeli da prikupe pomoć koja je dopremljena šleperom.
Sekretar Opštinske organizacije Crvenog krsta Borislav Brborović rekao je da će ova pomoć biti distribuirana najugroženijim domaćinstvima na području Kotor Varoša. Ukupno su poplavljena 54 domaćinstva, a 20 objekata je ugroženo od klizišta.
Raduje me što su naši ljudi u inostranstvu i dalje motivisani i što traže podatke o najugroženijim porodicama. Ovakve akcije govore da ti ljudi nisu i neće biti zaboravljeni“, istakao je Brborović.
Hugo Tercer, predsjednik Civilne zaštite oblasti Južni Tirol, nam je rekao da će ovakvih akcija biti i ubuduće, jer veliki broj građana Rio de Pusterie saosjeća sa ugroženim porodicama i želi pružiti svu vrstu pomoći.
Na inicijativu Mladena Tepića uspjeli smo se organizovati i motivisati ljude dobre volje, a oni su pokazali solidarnost i najavili još jednu ovakvu akciju u skorije vrijeme“, dodao je Tercer.
U opštinskoj organizaciji Crvenog krsta ističu da su zahvaljujući angažmanu Kotorvarošana koji žive u Bazelu prikupljena određena finansijska sredstva, koja će poslužiti za kupovinu građevinskog materijala i kućanskih aparata namijenjenih za poplavljena domaćinstva.