Допремљена помоћ из области Јужни Tирол

У Котор Варош је данас допремљена хуманитарна помоћ коју је у италијанском граду Рио де Пустериа, област Јужни Тирол, прикупио Которварошанин на привременом раду у иностранству Младен Тепић у сарадњи са мјештанима овог краја.
Помоћ, која се састоји од хране, воде за пиће, одјеће, душека, постељине, хигијенских средства, дјечијих потрепштина и половних кућанских апарата за становништво угрожено у поплавама, допремљена је у магацин Црвеног крста Котор Варош.

Организатор прикупљања помоћи Младен Тепић рекао је да се у почетку планирали да сакупе мањи комби помоћи, али да им се придружио велики број грађана Рио де Пустерие, који су у сарадњи са црквом и штабом Цивилне заштите успјели да прикупе помоћ која је допремљена шлепером.
Секретар Општинске организације Црвеног крста Борислав Брборовић рекао је да ће ова помоћ бити дистрибуирана најугроженијим домаћинствима на подручју Котор Вароша. Укупно су поплављена 54 домаћинства, а 20 објеката је угрожено од клизишта.
Радује ме што су наши људи у иностранству и даље мотивисани и што траже податке о најугроженијим породицама. Овакве акције говоре да ти људи нису и неће бити заборављени“, истакао је Брборовић.
Хуго Терцер, предсједник Цивилне заштите области Јужни Тирол, нам је рекао да ће оваквих акција бити и убудуће, јер велики број грађана Рио де Пустерие саосјећа са угроженим породицама и жели пружити сву врсту помоћи.
На иницијативу Младена Тепића успјели смо се организовати и мотивисати људе добре воље, а они су показали солидарност и најавили још једну овакву акцију у скорије вријеме“, додао је Терцер.
У општинској организацији Црвеног крста истичу да су захваљујући ангажману Которварошана који живе у Базелу прикупљена одређена финансијска средства, која ће послужити за куповину грађевинског материјала и кућанских апарата намијењених за поплављена домаћинства.