Хуманитарни турнир у малом фудбалу

Которварошко спортско љето назив је манифестације која ће и ове године окупити велики број учесника на турнирима у малом фудбалу, уличном баскету и одбојци на пијеску.

Већ у понедјељак 16. јуна, у организацији Савјета за спорт а под покровитељством општине Котор Варош, почиње 47. традиционални турнир у малом фудбалу „Котор Варош 2014“.

Турнир ће имати хуманитарни карактер, а поред награда за најбоље екипе и појединце биће уручени и пакети помоћи, неопходни кућански апарати и храна за дјецу оним породицама које су претрпиле велике штете од поплава.

Очекује се учешће тимова из Бањалуке, Челинца, Прњавора, Добоја, Градишке, Кнежева, Теслића и Котор Вароша. Све утакмице биће одигране на, за ову прилику, посебно уређеном игралишту поред Радничког универзитета. Играће се по систему 5+1. Пријаве се примају до недеље, када ће бити обављено и извлачење група у три категорије: сениори, пионири (годиште 2000-2001) и пјетлићи (2002-и млађи).

“Будимо хумани, играјмо фудбал и помозимо онима којима је помоћ најпотребнија, основни је мото овогодишњег турнира. Одлучили смо да ове године кренемо са турниром у јеку Свјетског првенства у Бразилу, јер желимо да у том периоду приуштимо задовољство свим љубитељима малог фудбала у Котор Вароши. Прошли турнир је оправдао очекивања у сваком погледу и зато ове године имамо обавезу да га у организационом смислу подигнемо на још виши ниво. Управо због те чињенице, али и великог интересовања бројних привредних субјеката и јавних установа са подручја општине, и ове године ћемо организовати турнир за предузећа и јавне установе са подручја општине Котор Варош. На овај начин желимо да подстакнемо раднике на рекреацију и бављење спортом, а они би допринијели масовности турнира. Морам да похвалим привреднике и власнике предузећа са подручја општине који су изразили спремност да подрже овогодишњи турнир и тако учествују у нашој акцији којом желимо да помогнемо поплављена домаћинства”, истакао је Слободан Петровић, члан Организационог одбора турнира.

Организацију турнира су поред општине Котор Варош, која је генерални покровитељ, помогли бројни привредни субјекти и спонзори са подручја општине, тако да су обезбијеђене новчане награде, пехари и вриједне робне награде.

У оквиру которварошког спортског љета биће одржане још двије манифестације у јулу мјесецу – улични баскет и одбојка на пијеску.