“Bjeline” spremne za sutrašnju “kotlićijadu”

KOTOR VAROŠ, 3. JULA – Na gradskom kupalištu “Bjeline” danas su izvršene i posljednje pripremne radnje uoči sutrašnje kotlićijade, koja će oboriti sve rekorde po broju prijavljenih ekipa i posjetilaca.

Mjesta su “parcelisana” i sve ekipe će u ranim jutarnjim časovima dobiti informaciju gdje će biti pozicionirane, čime će se smanjiti nepotrebna gužva.

Rastinje i granje koje se nalazilo na stazi je prikupljeno i zapaljeno, dva toaleta će biti u funkciji, kao i ogroman parking prostor za automobile.

IMG-db8ef2a86e21e94005747578fd7d5545-V

Najviše prijavljenih ekipa je iz Kotor Varoša, Banjaluke, Kneževa i Čelinca, a dolazak su najavile ekipe iz Federacije BiH, Austrije, Slovenije i Srbije.

Očekujemo i značajan broj ekipa u revijalnom dijelu, a svi posjetioci će moći besplatno da degustiraju lovačke i ribolovačke kotliće“, rekao je načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan.

Opština Kotor Varoš obezbijedila je začine, drva i dovoljne količine točenog piva za sve koji budu učestvovali u takmičarskom i revijalnom dijelu ove manifestacije.

IMG-49e5584e190377dfdd386ad048871cba-V

Stručni žiri će ocjenjivati kotliće u periodu od 12.00 do 13.00 časova, a proglašenje najuspješnijih ekipa je predviđeno u 13.15 časova.

U bogatom kulturno-umjetničkom programu nastupiće članovi Folklornog ansambla “Kotor Varoš” i Kulturno-umjetničkog društva “Brio Rudar” Maslovare.

Za učesnike koji će se takmičiti u pripremanju ribolovačkog kotlića obezbijeđene su dovoljne količine ribe, za najuspješnije ekipe predviđeni su pehari, diplome i robne nagrade, a najteži zadatak imaće stručni žiri koji treba da odabere pobjednike u obje kategorije.

IMG-0fe6957a56e2ba6668e31283175fbbc2-V

Ovogodišnja kotlićijada biće održana uz strogo pridržavanje propisanih epidemioloških mjera u cilju sprečavanja širenja virusa korona.