Ivanić: Dom zdravlja na ponos Kotorvarošana


KOTOR VAROŠ, 22. AVGUSTA – Srpski član Predsjedništva BiH Mladen Ivanić posjetio je danas novoizgrađeni blok Doma zdravlja “Sveti Pantelejmon” u Kotor Varošu i izrazio zadovoljstvo činjenicom da je ovaj projekat uspješno realizovan.

Zahvaljujući fondaciji „Hajdar Alijev“ iz Azerbejdžana u iznosu od 1.500.000 KM Kotor Varoš je dobio respektabilan objekat koji će biti od koristi svim pacijentima i zaposlenima u ovoj ustanovi“, rekao je Ivanić i dodao da su prijatelji iz Azerbejdžana nedavno donirali najmodernije sanitetsko vozilo Domu zdravlja u znak zahvalnosti za dobro realizovan projekat.

DSCN8325

Direktor kotorvaroškog Doma zdravlja Vladimir Bibić je istakao da je ukupna površina nove zgrade, koja će biti uvezana u jednu cjelinu sa starim dijelom Doma zdravlja, biti 850 metara kvadratnih.

Riječ je o modernom objektu koji će biti opremljen potpuno novom medicinskom opremom i namještajem u skladu sa svjetskim normama u zdravstvu. Objekat će imati podrum, prizemlje u kojem će biti smještena Služba hitne pomoći i sprat namijenjen za ambulante porodične medicine“, rekao je Bibić i dodao da će objekat biti svečano otvoren 10. septembra.

DSCN8328

Dom zdravlja ove godine ima 12.308 registrovanih pacijenata u devet timova porodične medicine.

Srpski član Predsjedništva BiH Mladen Ivanić je tokom današnje posjete Kotor Varošu razgovarao i sa načelnikom opštine Zdenkom Sakanom o realizaciji novih projekata u ovoj lokalnoj zajednici.

DSCN8319

Nastojaćemo u narednom periodu rekonstruisati objekat stare Austrougarske škole, koji je značajno devastiran. Postoji projekat u vrijednosti od 750.000 KM u okviru kojeg bi izgradili kulturni centar i biblioteku, a imamo obećanje gospodina Ivanića da će pružiti podršku u okviru svojih mogućnosti“, poručio je Sakan.

Sakan je upoznao Ivanića sa aktuelnom situacijom u opštini Kotor Varoš, koja uz Derventu ima najmanju stopu nezaposlenosti u Republici Srpskoj.