Kotorvaroški fudbalski veterani obilježili Nikolice


KOTOR VAROŠ, 22. MAJA – Lomljenjem slavskog kolača fudbalski veterani Kotor Varoša, koji djeluju u okviru Udruženja za promiciju i značaj sportske rekreacije Kotor Varoš, i njihovi prijatelji obilježili su Nikolice, prenos moštiju Svetog Nikole, a slavski obred je služio arhijerejski namjesnik kotorvaroški Milenko Narić.

Domaćin ovogodišnjeg okupljanja je bio Goran Bilanović, a u organizaciji su mu pomogli svi članovi Udruženja koji proslavljaju Nikoljdan kao krsnu slavu.

Nikolice 1

Pored Bilanovića kršnjake i prijatelje su dočekali Zdenko Sakan, Marinko Jurić, Radenko Smiljić, Dragan Čolić, Dragiša Jurić, Duško Čolić i Zoran Stolić.

Bilanović je predao poštenje Zoranu Stoliću, koji je sa radošću prihvatio ulogu domaćina naredne godine i podsjetio sve prisutne na aktivnosti fudbalskih veterana u promociji opštine i njenih potencijala.

“Mi smo danas sabrani u bratskoj ljubavi i u molitvi Svetom Nikoli da čuva ove divne ljude i sve nas, naše prijatelje, a na nama je da ovu tradiciju nikada ne prekinemo”, poručio je Stolić.

Nikolice 5

Arhijerejski namjesnik kotorvaroški Mileno Narić je naglasio značaj okupljanja i druženja fudbalskih veterana, navodeći da samo tako Udruženje za promociju i značaj sportske rekreacije može da napreduje.

“Krsna slava je poziv svima da se Bogu vrate, da dobrotom i ljubavlju pokažu da su hrišćani jer se ljudi samo po dobroti razlikuju”, rekao je Narić i dodao da su fudbalski veterani ljudi sa karakterom i uvijek spremni da pomognu i pruže podršku ljudima u stanju socijalne potrebe.

Nikolice 3

Fudbalski veterani Kotor Varoša sredinom juna će uveličati jubilej sto godina postojanja FK “Bačka” iz Đurđeva, gdje će odmjeriti snage sa ekipama “Trepče” iz Kosovske Mitrovice, Apatina i Đurđeva.