Održana pokazna vježba brzog reagovanja nakon saobraćajne nesreće

Održana pokazna vježba brzog reagovanja nakon saobraćajne nesreće


KOTOR VAROŠ, 12. MAJA – Polaznici kursa prve pomoći su, u okviru obilježavanja Svjetskog dana i Nedjelje Crvenog krsta, realizovali u Kotor Varošu pokaznu vježbu u realnoj situaciji koja zahtijeva brzo reagovanje nakon saobraćajne nesreće.

Vježba 1

Sekretar Opštinske organizacije Crvenog krsta Sanela Kučuk rekla je da se učenjem i usvajanjem vještina prve pomoći svako može pripremiti za situaciju u kojoj svojim znanjem i primjenom naučenog može spasiti nečiji život.

S obzirom na to da je mlađa populacija kategorija koja najviše strada u saobraćajnim udesima, bila je ovo prilika da se oni sami edukuju i pripreme za situacije spasavanja unesrećenih“, navela je Kučukova.

Vježba je održana ispred Sportske dvorane i predstavlja sastavni dio priprema za regionalno takmičenje iz prve pomoći, koje će biti održano 21. maja u Čelincu.

Vježba 4

Polaznici kursa prve pomoći poručili su da ovakve akcije podižu svijest mladih ljudi u spasavanju života i ukazuju na značaj osnovnih znanja o kriznim situacijama.


Hit Counter provided by technology news