Opštinski štab za vanredne situacije usvojio godišnje planove
KOTOR VAROŠ, 1. JUNA – Na današnjoj sjednici Opštinskog štaba za vanredne situacije usvojeni su godišnji planovi u vanrednim situacijama na provođenju utvrđenih mjera, poslova i zadataka zaštite i spasavanja.
Usvojeni su planovi odbrane od poplava, zatim plan aktivnosti u pripremi i sprovođenju mjera zaštite i spasavanja od šumskih i drugih požara i zemljotresa na teritoriji opštine Kotor Varoš u 2026. godini.

Takođe, jednoglasno je usvojeno rješenje o imenovanju novog Opštinskog štaba za vanredne situacije, kao i sve njegove izmjene i dopune.
Podsjećamo da je Štab za vanredne situacije opštine Kotor Varoš stručno-operativni, rukovodličaki i koordinacioni organ koji rukovodi subjektima i snagama sistema zaštite i spasavanja u vanrednim situacijama na provođenju utvrđenih mjera, poslova i zadataka zaštite i spasavanja.

Ovom prilikom upućen je apel potrošačima da u narednim mjesecimja racionalno troše vodu, da budu solidarni i vodu troše za osnovne potrebe, a nikako za zalijevanje bašta, zelenih površina, voćnjaka, pločnika, terasa, dvorišta, punjenje bazena, pranje vozila i slično.
