Polaganjem vijenaca obilježen Dan ustanka


KOTOR VAROŠ, 27. JULA – Polaganjem vijenaca kod spomen-kosturnice poginulim borcima Narodnooslobodilačkog rata /NOR/ i na spomen-bistu narodnog heroja Rade Ličine, u Kotor Varošu je danas obilježen 27. jul – Dan početka ustanka naroda BiH protiv fašističkog okupatora u Drugom svjetskom ratu.

Na spomen-kosturnici upisana su imena 155 boraca sa područja ove opštine poginulih u Drugom svjetskom ratu.

Vijence je položila delegacija opštinske organizacije SUBNOR-a.

Polaganje na spomen-kosturnicu

Nakon odavanja pošte poginulim borcima NOR-a, potpredsjednik opštinske organizacije SUBNOR-a Žarko Tešić istakao je da imena na spomen-kosturnici govore o hrabrosti i odlučnoj borbi naroda tog vremena.

Naša je dužnost da se prisjetimo svih onih koji su život dali u borbi protiv fašizma, a svim preživjelim borcima NOR-a da čestitamo ovaj značajan datum naše istorije. Ovaj datum obilježavamo s ponosom, prisjećajući se da smo bili dio antifašističke borbe i da pripadamo tom pokretu“, rekao je Tešić.

Ispred biste Rade Ličine

On je dodao da nikada ne smiju biti zaboravljeni oni koji su život dali u borbi protiv fašizma – najvećeg zla 20. vijeka, napominjući, da bez prošlosti, nijedan narod ne može imati budućnost.

Osim u Kotor Varošu polaganje vijenaca će danas biti obavljeno i na preostalim spomenicima na području opštine.