Potpisani ugovori o finansiranju devet projekata


KOTOR VAROŠ, 7. JULA – Načelnik opštine Kotor Varoša Zdenko Sakan i predstavnici organizacija civilnog društva i nevladinih organizacija potpisali su danas ugovore o realizaciji devet projektnih prijedloga za koje je opština izdvojila 10.000 KM iz budžeta.

Svi projekti su podržani sa identičnim iznosom sredstava u vrijednosti od 1.100 KM.

Načelnik Sakan je čestitao predstavnicima nevladinih organizacija i udruženja za čije projekte su odobrena finansijska sredstva.

Ono što je važno jeste da su kriterijumi ispunjeni i da su to projekti, prije svega, od značaja za našu opštinu i njene građane. Naša iskrena želja je da istrajemo na transparentnom dodjeljivanju budžetskih sredstava nevladinim organizacijama i udruženjima, što ćemo činiti i u narednom periodu“, rekao je Sakan.

„Centru za evropske integracije Republike Srpske” su odobrena sredstva za realizaciju projekta „Zaštita djece i mladih od opasnosti na internetu“.

Potpisivanje ugovora 1

Crveni krst Kotor Varoš će organizovati projekat „Ljetni kamp Tovladić 2023“, dok će Udruženje žena „Venera“ odobrena sredstva iskoristiti za opremanje kancelarije.

Fudbalski veterani Kotor Varoša će promovisati sport i rekreaciju u okviru projekta „Važniji si ako pomažeš“, dok će Omladinski centar „Peta strana svijeta“ raditi na stvaranju i poboljšanju uslova za djecu i omladinu u okviru projekta „Aktivizam mladih za prosperitet svih“.

Brigu o uređenju potoka „Zmajevac“ će voditi članovi Udruženja građana „Zmajevac“ iz Savića, „Sprečavanje pojave nasilja nad djecom uzrasta do pet godina“ je obaveza Udruženja građana „Maša i medo“.

Udruženju građana „Sreća“ iz Obodnika su odobrena sredstva za projekat „Ljeto u Obodniku“, dok će Udruženje mladih „Heroj“ realizovati projekat „Jačanje kapaciteta omladinskih organizacija“.