Prvačići učili pravila ponašanja u saobraćaju
KOTOR VAROŠ, 9. SEPTEMBRA – Policijska stanica Kotor Varoš je u okviru kampanje „Zaštitimo djecu u saobraćaju“ u saradnji sa Auto moto savezom Republike Srpske organizovala pokaznu akciju za najmlađe učesnike u saobraćaju.

U akciji je učestvovalo oko 150 učenika prvih razreda sa područja kotorvaroške opštine i mališani starije grupe Dječijeg vrtića „Larisa Šugić“.
Pomoćnik komandira Policijske stanice Kotor Varoš Mladen Petrušić je istakao da se praktičnim primjerom djeci na prilagodljiv način mogu prezentovati osnove iz bezbjednosti saobraćaja.
„Policijski službenici su svojom opremom pokazali djeci osnovna pravila koja moraju poštovati kako bi se bezbijedno i sigurno kretala u saobraćaju“, rekao je Petrušić.
Portparol Auto moto saveza Republike Srpske Perica Pećanac je naglasio da je osnovni cilj preventivne akcije da se učenici obuče i steknu vještine kako da što bezbjednije dođu do škole i nazad.
Akcija „Zaštitimo djecu u saobraćaju“ je održana u sportskoj dvorani Srednjoškolskog centra, a zajednički ju organizuju Ministarstvo saobraćaja i veza RS, MUP, Ministarstvo prosvjete i kulture RS, Agencija za bezbijednost saobraćaja, Auto moto savez RS i lokalne zajednice.
