Promovisana knjiga „Hipoteka na pravu građenja“


KOTOR VAROŠ, 23. DECEMBRA – U kotorvaroškoj Narodnoj biblioteci večeras je promovisana knjiga „Hipoteka na pravu građenja“ autora Stanka Tepića.

Riječ je o monografiji koja predstavlja prilagođenu verziju master rada pod istim naslovom koji je odbranjen na Pravnom fakultetu Univerziteta u Banjaluci.

Autor je u knjizi koristio korektnu pravnu terminologiju prilagođenu predmetu rada, ali i jednostavan jezik kako bi pojednostavio složenu pravnu strukturu samog instituta prava građenja, naročito u korelaciji sa hipotekom.

Cilj ove knjige je da se nedovoljno istražene oblasti prava građenja na adekvatan teorijski i praktičan način povežu i ostvare, te da se pomoću relevantnih pravnih izvora i primjera iz prakse prezentuje mogućnost opterećenja prava građenja putem hipoteke“, istakao je Tepić.

Autor Tepić i recenzent Jotanović

Po riječima recenzenta Ostoje Đukića sadržaj rukopisa u potpunosti prati savremene domete naučnog pristupa u svim segmentima, a primijenjena terminologija i definicije pojmova imaju izvorište u struci i sa odmjerenim izborom obima i strukture.

Ovaj Tepićev prvenac obećava velike domete na planu bavljenja pravnom problematikom, jer on suvereno vlada naučnom građom i terminima“, naglasio je Đukić.

Promocija knjige 4

O knjizi je govorio i recenzent Radenko Jotanović, koji je u prvi plan stavio pravo građenja kao institut koji ima perspektivu u pravu Republike Srpske.

Pravo građenja pruža mnogostruke prednosti vlasniku zemljišta i nosiocu prava građenja čime se povećava konkurentska sposobnost na tržištu nepokretnosti“, zaključio je Jotanović.

Promocija knjige 2

Autor knjige Stanko Tepić je urednik bloga za besplatne pravne savjete „Justicija“, koji putem usluga besplatnog pravnog savjetovanja omogućava jednostavan i brz način rješavanja pravnih dilema, s ciljem pružanja potpune zaštite građanskih i političkih prava.