Svečani defile kotorvaroških maturanata


KOTOR VAROŠ, 11. JUNA – Ulicama Kotor Varoša svečano je defilovala 39. generacija maturanata Srednjoškolskog centra “Nikola Tesla”.

IMG_20170609_205539

Školovanje je završilo ukupno 160 srednjoškolaca raspoređenih u sedam odjeljenja.

Direktor Srednjoškolskog centra Danijela Kostić rekla je sinoć da su savremeni nastavni proces, mnogobrojne vannastavne aktivnosti i projekti, inovacije, samo neki od uslova uspjeha ove generacije učenika.

Zajedno dijelimo radost, ponos i sreću zbog uspjeha učenika i ispraćamo još jednu generaciju koja je ostavila snažan pečat u bogatoj istoriji škole“, istakla je Kostićeva i poželjela maturantima uspjeh na polaganju prijemnih ispita na fakultetima.

IMG_20170609_205232

Ova generacija učenika ostaće upamćena po odličnim rezultatima na učeničkim sajmovima preduzetništva.

Maturanti kažu da će period u srednjoj školi pamtiti po solidarnosti svih učenika i profesora, drugarstvu i stečenom znanju.

Srednjoškolski centar “Nikola Tesla” Kotor Varoš uvodi od sljedeće školske godine dva nova smjera, tehničar CNC tehnologije i obućar.

Zbog slabog interesovanja učenika neće biti upisa u gimnaziju, te za kuvare i konobare.