Javni poziv za korištenje budžetskih sredstava za samozapošljavanje

KOTOR VAROŠ, 30. SEPTEMBRA – Predmet Javnog poziva je dodjela planiranih sredstava u budžetu opštine Kotor Varoš za 2022. godinu, ekonomski kod 415200-Podrška preduzetništvu, u iznosu od 5.000 KM.

Pravo na dodjelu budžetskih sredstava ostvaruju nezaposlena fizička lica koja planiraju samozapošljavanje u oblasti uslužne djelatnosti za popravke obuće i proizvoda od kože, s tim da dodijeljena budžetska sredstva koriste za nabavku neophodnih mašina i ostale opreme za rad.

Uslov je da je korisnik na evidenciji Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske.

Potrebna dokumentacija: prijava na Javni poziv, uvjerelje Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske da je korisnik nezaposlen i izjava da će djelatnost biti registrovana nakon odobrenja sredstava.

Rok za prijavu na Javni poziv je 15 dana od dana objavljivanja na veb sajtu i oglasnoj tabli opštine Kotor Varoš.

Detaljnije informacije možete pronaći na ovom linku.