Делегација општине Котор Варош на обиљежавању Дана општине Сокобања
КОТОР ВАРОШ, 22. ЈУНА – Делегација општине Котор Варош присуствовала је обиљежавању Дана братске општине Сокобања, који се традиционално празнује у знак сјећања на 21. јун 1837. године када је љекар по налогу кнеза Милоша Обреновића упутио заставника Лазаревића на лијечење у Сокобању.
Ово је први званични писани траг организованог туризма у Србији, а свечана сједница је одржана у свечаној сали хотела ”Моравица”.

Замјеник начелника општине Котор Варош Драган Зељковић је уручио пригодне поклоне предсједнику општине Сокобања Миодрагу Николићу и том приликом истакао значај међусобне сарадње и размјене искустава у области локалне управе, уз очекивање да ће се овакви сусрети наставити и у будућности.
„Бројни наши људи су повезани на различите начине, од породичних веза до туризма, а сарадња двије управе је озваничена прошле године потписивањем Споразума о сарадњи и братимљењу”, рекао је Зељковић и уједно честитао руководству и грађанима Сокобање Дан општине нагласивши да су управо мјештани ти који ово мјесто чине великим и да су носећи стубови будућности Сокобање.
Посјета је протекла у срдачној атмосфери, уз потврду пријатељских и партнерских односа између општина Котор Варош и Сокобања.

Свечаној сједници су, између осталих, присуствовали представници локалне самоуправе, предвођени предсједником Миодрагом Николићем, народна посланица Оливера Денић, као и гости из побратимских градова са Косова и Метохије, Грачанице и Штрпца.
Током боравка, которварошка делегација присуствовала је манифестацији „Вече сјећања“, коју је организовало аматерско СБ позориште поводом 25 година успјешног рада и стваралаштва, као и другим протоколарним активностима које су организоване поводом Дана општине.
