Poribljene rijeke Jakotina i Cvrcka


KOTOR VAROŠ, 17. AVGUSTA – Članovi kotorvaroškog Sportsko – ribolovnog društva poribili su rijeke Jakotina i Cvrcka sa 10.000 mlađi potočne pastrmke, koju je obezbijedilo Sportsko – ribolovno društvo /SRD/ „Banjaluka“.

Predsjednik SRD „Kotor Varoš“ Samir Skopljak ističe da je ovo druga ovogodišnja akcija nakon što su u junu poribili Vrbanju i njene pritoke sa 300 kilograma potočne pastrmke.

Poribljavanje

Zahvaljujući dobroj saradi sa ribolovcima iz Banjaluke dobili smo ovu vrijednu donaciju. Mlađ potočne pastrmke smo pustili u rijeke kojima gazduje naše Sportsko-ribolovno društvo“, rekao je Skopljak i dodao da je jedan dio mlađi potočne pastrmke pušten i u Duboki potok u Zabrđu.

Po njegovim riječima i u narednom periodu će kotorvaroški ribolovci nastaviti sa obogaćivanjem rijeke Vrbanje ribom na još kvalitetniji i obimniji način.


Hit Counter provided by technology news