Празник мимозе прилика за јачање братских веза Херцег Новог и Котор Вароша


Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан борави у братском Херцег Новом, гдје је поручио да је увијек задовољство доћи у град са којим Котор Варош његује дугогодишње пријатељске односе.

Споразум о братимљењу између ове двије општине потписан је још 1979. године, након разорног земљотреса који је погодио црногорско приморје.

Тада је Котор Варош показао солидарност и у значајној мјери помогао обнову једне образовне установе у Херцег Новом, чиме су постављени темељи трајног пријатељства.

Сакан је истакао да је Празник мимозе, који се ове године одржава 57. пут, прилика да се додатно учврсте односи између двије општине.

Током сусрета са предсједником општине Херцег Нови Стеваном Катићем и његовим сарадницима разговарано је о унапређењу сарадње у различитим областима друштвеног живота.

Наша жеља је да братске односе подигнемо на још виши ниво и да сарадњу проширимо у свим сегментима, од културе и спорта до привреде и туризма – поручено је током посјете.

Посјета Херцег Новом потврда је да вишедеценијске везе између двије општине остају чврсте, те да постоји обострана спремност за наставак и продубљивање сарадње у наредном периоду.