Радови на изградњи пјешачке зоне теку планираном динамиком

КОТОР ВАРОШ, 19. ЈУНА – Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан обишао је градилиште у Улици Цара Душана, гдје је у току извођење радова на изградњи пјешачке зоне од зграде Поште до Општинске управе.

Тренутно се изводи прва фаза радова од Поште до скретања према Комуналном предузећу „Бобас“. Радови на скидању подлоге до земље и скидању ивичњака, односно рушење асфалтног застора и асфалтних стаза су завршени.

1

Такође, извршено је измјештање постојећих инфраструктурних инсталација и уклањање постојећих стабала.

У току је постављање бетонских елемената за поплочање.

Уградњом бетонских елемената за поплочање и поставком нових клупа са сједиштем од дрвених ламела на металној потконструкцији, уз декоративне ЛЕД свјетиљке, добићемо прекрасну пјешачку зону на задовољство свих наших суграђана, али и бројних туриста“, нагласио је Сакан.

3

Рдаове изводи предузеће „ЕГИЋ – КОП“’ д.о.о. из Бањалуке, а планирано је да буду завршени до краја августа.