Прослављена крсна слава Храма у Забрђу

КОТОР ВАРОШ, 28. ЈУНА – У Храму Светог великомученика кнеза Лазара у которварошкој мјесној заједници Забрђе данас је прослављена крсна слава храма – Видовдан.

Kum slave 1

Протојереј Радивоје Вујанић и протонамјесник Дамир Врховац служили су литургију и славски обред у присуству великог броја вјерника.

Видовдан је за срспки народ посебан празник и са поносом се сјећамо јунаштва и жртве наших славних предака. Поносан сам што је овај храм подигнут у част Светог великомученика кнеза Лазара и што се приводи крају изградња Парохијске сале, на задовољство мјештана Забрђа и општине Котор Варош“, поручио је Врховац.

Vrhovac i Vujanić

По његовим ријечима ово је велики дан за парохијане овог краја, али је значајан и за све Србе, гдје год живјели.

У славу тих мученика, чудотвораца, хероја хришћанске вјере и заједно са њима, који су у Царству небеском, узнијели смо молитву за спасење рода српског“, рекао је Врховац.

Slavski kolač

Након чина ломљења славског колача, кум славе Његош Даниловић са породицом, који је за све присутне парохијане обезбиједио славски ручак, захвалио је свим вјерницима који су учествовали у Светој литургији.

Paljenje slavske svijeće 1

Служене су литургије и парастоси и у осталим храмовима на подручју которварошке општине.