Служен парастос на Меокрњу – мјесту великог страдања српских бораца
КОТОР ВАРОШ, 12. СЕПТЕМБРА – На платоу Меокрње на Влашићу данас је служен парастос за 21 Србина, којег су у Одбрамбено-отаџбинском рату убили припадници муслиманских снага, те је поручено да њихово јунаштво не смије бити заборављено.
Живот за одбрану Републике Српске тада су положили Зоран /21/ и Јован Ђекановић /37/, Миленко /43/ и Љубомир Стојановић /29/, Стаменко /34/ и Драган Смиљић /33/, Зоран Цицмановић /30/, Љубоја Гаврић /36/, Младенко Гелић /25/, Слободан Јурић /26/, Бранислав Крагић /25/, Жељко Марковић /20/, Маринко Пејић /22/, Алекса Тепић /41/, Благоја Јолџић /38/, Неђо Ђурановић /33/, Ново Чупић /36/, Стаменко Бабић /36/, Велибор Катана /20/, Томо Керезовић /35/ и Драгомир Сакан /35/.

Тада је, бранећи границу которварошке општине, уз погинуле, рањено 18 бораца 22. пјешадијске бригаде, док су тројица заробљена и иако је та кота /1.430 метара/ изгубљена, даља офанзива непријатеља према Котор Варошу је заустављена и консолидована је линија одбране, која је сачувана до завршетка рата.
Парастос, којем су присуствовали и ужи чланови породица погинулих бораца као и бивши борци који су учествовали у борбама за Меокрњу 1992. и 1994. године, служио је архијерејски намјесник которварошки протојереј ставрофор Миленко Нарић, а вијенце на спомен-обиљежје положили су начелник општине Котор Варош Зденко Сакан и предсједник Скупштине општине Котор Варош Младен Тривуновић и предсједник општинске Борачке организације Миладин Савановић.
Савановић је истакао да је ово седми долазак на Меокрње – мјесто великог страдања српских бораца, те најавио да ће се сваке године окупљати на овом мјесту на данашњи дан.
“Јунаштво српских бораца који су бранили Меокрње никада неће бити заборављено. Без њихове борбе, храбрости, јунаштва и несебичног жртвовања данас не би било Републике Српске и слободе српског народа“, рекао је Савановић.

Након парастоса на Меокрњу служен је парастос погинулим борцима одбрамбено-отаџбинског рата са влашићког ратишта код спомен-обиљежја у Крушеву Брду, а цвијеће су положиле делегације општине Котор Варош и општинске Борачке организације.