Почиње изградња новог блока Дома здравља

КОТОР ВАРОШ, 6. МАРТА – Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан, директор Дома здравља Владимир Бибић и представници Фондације “Хајдар Алијев” из Азербејџана положиће сутра камен темељац за изградњу новог блока Дома здравља “Свети Пантелејмон”, у којем ће бити Хитна помоћ и дио породичне медицине.

DSCN5834

Вриједност пројекта је милион КМ, а средства за ову намјену обезбиједила је Фондација “Хајдар Алијев”.

Нови објекат, на површини од 850 метара квадратних, биће опремљен новом савременом опремом и намјештајем, а рок за завршетак радова је децембар.

Изградњом новог блока Дома здравља биће унапријеђен квалитет рада и услуга медицинског особља.

У току је санација постојећег објекта ове здравствене установе, која се реализује у оквиру пројекта “Јачање здравственог сектора”, а финансирана је из кредитних средстава Свјетске банке и Развојне банке Савјета Европе, уз учешће општина у износу од 30 одсто.

DSCN5831

У овој години которварошки Дом здравља у девет тимова породичне медицине има 12.308 регистрованих пацијената.

Током реконструкције постојећег објекта медицинско особље несметано пружа услуге пацијентима.

Полагање камена темељца за изградњу новог блока Дома здравља “Свети Пантелејмон” најављено је за 11.00 часова.