Одржан сајам ученичког предузетништва
КОТОР ВАРОШ, 9. МАРТА – У организацији Средњошколског центра /СШЦ/ “Никола Тесла” данас је у просторијама ове образовне установе одржан 5. Сајам предузећа за вјежбу, на којем су своје производе презентовала четири виртуелна предузећа.
Данијела Костић, директор СШЦ “Никола Тесла”, је отворила сајам и истакла да он представља демонстрацију креативности, марљивости и иновативности.
“Ученици раде озбиљне пројекте, од израде бизнис плана, до самог финалног производа и не само да имају развијену свијест о стварању нове вриједности, него су и директни учесници претварања материјала у ресурс“, додала је Костићева.
Начелник општине Зденко Сакан је рекао да је битна одлучност и пословна идеја, а даље се све може реализовати.
“Програм ученичког предузетништва развијен је с циљем да охрабри ученике завршних разреда средњих школа да се баве предузетништвом и да кроз пословну праксу стекну знање, вјештине и искуства која ће им помоћи у даљем планирању каријере“, поручио је Сакан.
На сајму су се представила предузећа “Ајдучка трпеза” са традиционалним јелима и домаћим производима, “Слатки гријех” са продајом сланих и слатких делиција, туристичка агенција “Златни одсјај” и “Златни сан” са хотелским услугама.
Ученица Јелена Марковић истиче да је задовољна данашњом продајом традиционалних јела и сокова. “Циљ је да ученици по завршетку школовања лакше дођу до запослења и што једноставније се укључе у савремене привредне токове“, рекла је Марковићева.
Професор Економске групе предмета Весна Панић је похвалила рад ученика и додала да су млади предузетници, разноликошћу својих штандова, доказали да је за добар бизнис потребно мало труда, воље и жеље за напретком.
Генерални покровитељ ове манифестације, која је окупила 150 ученика Економске школе и пословно-правних техничара, била је пекара “Житопека”.