Чести нестанци струје због проблема са трафо-прекидачем

КОТОР ВАРОШ, 17. МАРТА – Чести прекиди у снабдијевању електричном енергијом на подручју општине Котор Варош дешавају се због проблема са заштитом која доводи до испадања прекидача у привременом постројењу трафостанице у Котор Варошу, чији је власник компанија “Електропренос БиХ”, истакли су у предузећу “Електрокрајина”.

dalekovod

Из “Електрокрајине” наводе да је екипа “Електропреноса БиХ” уградила међутрансформаторе у далеководном одводу за Челинац, тако да се може подесити земљоспојна заштита на мање вриједности и тиме спријечити испадање трафо-прекидача. Радови ће бити настављени и данас за три далековода на подручјима Швракава, Масловаре и Забрђе, како би били покривени сви ваздушни водови. “На тај начин више не би требало долазити до испадања трафо-прекидача, чиме ће бити стаблизовано снабдијевање електричном енергијом купаца са подручја општине Котор Варош”, поручили су из “Електрокрајине”.