Osposobljen vodovod u Vrbanjcima

Osposobljen vodovod u Vrbanjcima


KOTOR VAROŠ, 16. MAJA – Radnici Komunalnog preduzeća „Bobas“ stavili su u funkciju vodovod u mjesnoj zajednici Vrbanjci, tako da je stotinu domaćinstava od danas ponovo opskrbljeno vodom.

IMG-a49e661ace1f3fe53fc1c2c9dc3d49d7-V

Poplavljena domaćinstva su danas obišli načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan i zamjenik načelnika Mladen Trivunović. Poplave su najviše štete nanijele stanovništvu u Čitluku, Šibovima, Novom Selu i Vrbanjcima.

Evidentno je da su poplavljena domaćinstva pretrpjela ogromnu materijalnu štetu, a naša obaveza je da pomognemo svima u određenoj mjeri da saniraju oštećenja. Komisije za procjenu štete su na terenu, oni će utvrditi činjenično stanje, a do tada ćemo biti servis najugroženijim porodicama kako bi stvorili uslove za normalan život“, istakao je Sakan i podsjetio da je preko 50 domaćinstava na području opštine poplavljeno.

IMG-31e265469275a6b4bc331584f0aabc46-V

Po njegovim riječima prioritet je da se očisti blato i izbaci mulj iz stambenih objekata, a zatim da se osigura nasip za poplavljena domaćinstva.

U mjesnoj zajednici Zabrđe će mehanizacija u toku sutrašnjeg dana popraviti oštećeni dio puta i postaviti betonski cjevasti propust, kako bi nekolicina domaćinstava bila povezana privremenom putnom komunikacijom sa gradskim područjem“, poručio je Sakan.

IMG-9f6921174b059253dddb387aef2a9012-V


Hit Counter provided by technology news