“Бјелине” спремне за сутрашњу “котлићијаду”

КОТОР ВАРОШ, 3. ЈУЛА – На градском купалишту “Бјелине” данас су извршене и посљедње припремне радње уочи сутрашње котлићијаде, која ће оборити све рекорде по броју пријављених екипа и посјетилаца.

Мјеста су “парцелисана” и све екипе ће у раним јутарњим часовима добити информацију гдје ће бити позициониране, чиме ће се смањити непотребна гужва.

Растиње и грање које се налазило на стази је прикупљено и запаљено, два тоалета ће бити у функцији, као и огроман паркинг простор за аутомобиле.

IMG-db8ef2a86e21e94005747578fd7d5545-V

Највише пријављених екипа је из Котор Вароша, Бањалуке, Кнежева и Челинца, а долазак су најавиле екипе из Федерације БиХ, Аустрије, Словеније и Србије.

Очекујемо и значајан број екипа у ревијалном дијелу, а сви посјетиоци ће моћи бесплатно да дегустирају ловачке и риболовачке котлиће“, рекао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан.

Општина Котор Варош обезбиједила је зачине, дрва и довољне количине точеног пива за све који буду учествовали у такмичарском и ревијалном дијелу ове манифестације.

IMG-49e5584e190377dfdd386ad048871cba-V

Стручни жири ће оцјењивати котлиће у периоду од 12.00 до 13.00 часова, а проглашење најуспјешнијих екипа је предвиђено у 13.15 часова.

У богатом културно-умјетничком програму наступиће чланови Фолклорног ансамбла “Котор Варош” и Културно-умјетничког друштва “Брио Рудар” Масловаре.

За учеснике који ће се такмичити у припремању риболовачког котлића обезбијеђене су довољне количине рибе, за најуспјешније екипе предвиђени су пехари, дипломе и робне награде, а најтежи задатак имаће стручни жири који треба да одабере побједнике у обје категорије.

IMG-0fe6957a56e2ba6668e31283175fbbc2-V

Овогодишња котлићијада биће одржана уз строго придржавање прописаних епидемиолошких мјера у циљу спречавања ширења вируса корона.