Волонтери уредили стазе на Рујици

КОТОР ВАРОШ, 22. СЕПТЕМБРА – Млади волонтери из Котор Вароша су у сарадњи са општинском Туристичком организацијом радили на уређењу стаза на брду Рујика.

Туристичка организација општине Котор Варош почела је са реализацијом пројекта који подразумијева уређење шеталишта и трим стаза с циљем да Рујика постане градски парк.

Директор Туристичке организације општине Котор Варош Миодраг Петровић рекао је да се данашњој акцији одазвало двадесетак волонтера.

Данас смо очистили и проширили стазе, а у наредном периоду ћемо поставити путоказе, клупе, столове, рукохвате и изградити надстрешницу“, истакао је Петровић.

Volonteri 2

Планирано је уређење шеталишта и пет трим стаза укупне дужине 1,5 километара, а на шеталишту и стазама да буду постављене клупе и столови, те надстрешнице са столовима.

По ријечима Петровића подручју које ће бити уређено моћи ће се приступити са три стране – од Дома здравља, из Которишта и изнад хотела.

Завршетком радова на Рујици Которварошани ће добити кутак за одмор и рекреацију.

Из буџета општине за овај пројекат планирано је 10.000, а Туристичка организација ће из обезбиједити додатни новац из својих извора.