„Дани малине“ у Котор Варошу

КОТОР ВАРОШ, 11. СЕПТЕМБРА – На првој манифестацији “Дани малине”, која је одржана јуче у Котор Варошу, са својим производима представило се пет производјача са подручја општине.

Malinari

Предсједник Удружења произвођача воћа Силвана Стојановић је задовољна одазивом излагача на првој манифестацији напомињући да је тек ове године повећан број произвођача.

Поред 13 произвођача малине који су раније кренули са овом врстом пољопривредне производње од ове године имамо и 17 нових, што потврђује да је општина Котор Варош плодно тло за узгој малине“, додала је Стојановићева.
Она је изразила жељу да ова манифестација, која промовише домаће пољопривредне потенцијале, постане традиционална уз већи број излагача.
Најбољу продају имала је породица Станић из Товладића, која је поред свјежих малина у понуди имала сок и ликер од малине.
Мира Станисљевић из Масловара имала је најразноврснији програм, а уз малине је представила ликер, сок и мед.
Директор Центра за културу, спорт и информисање Драган Зељковић је додијелио дипломе најуспјешнијим излагачима.
Успјешни организатори манифестације „Дани малине“ били су Удружење произвођача воћа и Центар за културу, спорт и информисање.