За пројекте младих 14.120 КМ

КОТОР ВАРОШ, 15. АПРИЛА – Омладинска банка ће у наредна четири мјесеца финансирати реализацију пет пројекта неформалних група младих са подручја општине Котор Варош и један микробизнис.

Ријеч је о пројектима који ће директно или индиректно утицати на побољшавање положаја младих, а биће реализовани у градском подручју и у мјесним заједницама.

Жељко Пауковић, директор програма Фондације “Мозаик”, у чијем саставу је Омладинска банка, истакао је да је укупна вриједност пет пројекта и једног микробизниса 14.120 КМ, које су заједнички обезбиједили општина Котор Варош (5.500 КМ) и Фондација “Мозаик” (4.000 КМ), а неформалне групе младих су обезбиједиле додатна средства мобилизацијом локалних ресурса (4.620 КМ).

IMG-1ee6a8f37acdc7de0f9e296939260437-V

Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан је рекао да се реализацијом ових пројеката наставља успјешна сарадња са Омладинском банком.

Реализацијом поменутих пројеката помажемо младима да буду активнији и да волонтерским ангажовањем покажу да су ресурс који заслужује подршку“, закључио је Сакан.

У мјесној заједници Котор Варош планирана је реализација пројекта “Друга конвенција младих у Котор Варошу”, који има за циљ да окупи и презентује успјешне младе Которварошане и на тај начин им пружи подршку и мотивише друге на успјехе у својим областима.

IMG-88481b8104ebb5ebf4f446c395e8b92a-V

“Јавна трибина младих лидера” је пројекат којим се жели укључити што већи број младих суграђана у друштвене процесе кроз политички или невладин сектор.

У мјесној заједници Врбањци биће реализован пројекат “Живи здраво РЕциклирај”, а циљ је еколошком акцијом и едукацијом побољшати живот свих становника овог краја.

У Средњошколском центру “Никола Тесла” у Котор Варошу биће реализовани пројекти “Боља опрема, успјешнији рад” и “Боља пракса, више предузетника”, у оквиру којих ће ученици набавити опрему за праксу и уредити школске учионице с циљем обезбјеђења боље практичне наставе.

IMG-139029e08a2dcfbfd7e2aa7c8954c080-V

Микробизнис ће релизовати Синиша Радмановић, који ће регистровати пољопривредно-комерцијално газдинство, у оквиру којег ће се бавити узгојем свиња.