За љепши и чистији Котор Варош

КОTОР ВАРОШ, 16. АПРИЛА  – „Уљепшајмо наш град, посадимо цвијеће и очистимо смеће“ назив је традиционалне манифестације коју сваке године организује општинска управа у оквиру обиљежавања Дана општине Котор Варош – 24. априла.

DSCN4529

Позиву општине Котор Варош у чишћењу града одазвали су се запослени у локалној самоуправи, јавним предузећима и установама, представници невладиних организација и удружења грађана, спортски клубови, ученици и просвјетни радници основних и средњих образовних установа.

Радници локалне самоуправе очистили су ужи центар града, Градски трг, простор око спомен костурнице борцима НОР-а и спомен обиљежја палим борцима Војске РС.

Овом акцијом сеподиже свијестграђана о значају чисте и уређене животне средине“, истакао је начелник општине Котор Варош Далибор Вучановић.

У акцији сађења цвијећа на јавним површинама учествовали су чланови Еко опстанка и еколошке секције Основне школе „Свети Сава“ Котор Варош.

Млади активисти „Еко опстанка“ сваке године посаде 1500 комада садница на одређеним локацијама у граду.

Прољећно цвијеће уљепшало је простор испред зграде општинске управе, испред спомен костурнице, споменика палим борцима, испред аутобуског стајалишта и у двориштима Основне школе „Свети Сава“ и Средњошколског центра „Никола Tесла“.

DSCN4540

Предсједник скупштине „Еко опстанка“ Драгица Петровић је нагласила да ове и сличне акције доприносе љепшем изгледу Котор Вароша, те да се на овај начин анимира и становништво да уреди своја дворишта.

Захвални смо општинској управи која је обезбиједила значајну количину прољећних садница и тако дала огроман допринос овој традиционалној акцији“, истакла је Драгица Петровић.