Наставак сарадње са Удружењем Ораховљана

КОТОР ВАРОШ, 15. ФЕБРУАРА – Начелник општине Котор Варош организовао је данас пријем за представнике Хуманитарно-културног Удружења /ХКУ/ „Орахова“ и том приликом нагласио да је обострани циљ наставак успјешне сарадње у наредном периоду.

IMG-3b614c2a04193c1773b997001909712e-V

Предсједник ХКУ „Орахова“ Недељко Перић и потпредсједник Светомир Анушић упознали су начелника Сакана о активностима Удружења у протеклом периоду и истакли приоритете у овој години.

Нама је и даље приоритет повратак расељених Хрвата Орахове и обнова њихових породичних кућа. У сарадњи са општином покушаћемо заједнички реализовати и неколицину инфраструктурних пројеката“, рекао је Перић.

IMG-345ed7f0117b76a8af381f79bd263d3f-V

Начелник Сакан је похвалио напоре руководства Удружења Ораховљана у намјери да оживе село у којем је прије рата живјело 350 породица.

Састанку су присуствовали и замјеник начелника општине Младен Тривуновић и посланик у Народној скупштини Републике Српске Раденко Чупић.