Нема новозаражених, у карантину 14 лица

КОТОР ВАРОШ, 5. АПРИЛА – На сједници Штаба за ванредне ситуације у Котор Варошу данас је потврђено да у овој општини нема нових лица заражених вирусом корона, те да је у карантин смјештено четрнаест лица.

Укупно имамо пет обољелих, а од појаве посљедњег случаја тестирано је седам особа, које су биле у најближем контакту са зараженим лицима и све имају негативне налазе“, рекао је командант Штаба за ванредне ситуације и начелник општине Зденко Сакан.

У Котор Варошу је тренутно 210 лица под здравственим надзором, док је 269 особа изашло из кућне изолације.

IMG-8d871829762a07aec9e04dc5928b147f-V

Карантин у хотелу “Свети Петар”, гдје је тренутно смјештено 14 лица, је у потпуности стављен у функцију.

Свим лицима су обезбијеђена три оброка дневно, ријешени су проблеми гријања и топле воде, а санирани су и мањи кварови на инсталацијама“, нагласио је Сакан.

Из општинског Штаба за ванредне ситуације су позвали грађане да буду одговорни и свјесни да је самоизолација важна у борби против вируса корона, те да покажу дисциплину у понашању и поштовању мјера надлежних институција у наредних десет дана.