Нерадни дани за новогодишње и божићне празнике

КОТОР ВАРОШ, 30. ДЕЦЕМБРА – У складу са Законом о празницима Републике Српске, Законом о Дану Републике Српске и Одлуком о начину обиљежавања и празновања Дана Републике Српске, Влада Републике Српске је објавила да су нерадни дани:

Нова година:
01.01.2024.године (понедјељак)
02.01.2024.године (уторак)

Дан Републике Српске:
09.01.2024. године (уторак)

У дане празника Републике не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.

Бадњи дан:
06.01.2024.године (субота)
Православни Божић:
07.01.2024.године (недјеља)

У ове дане вјерници православне вјероисповијести имају право на плаћени изостанак са радног мјеста.

Влада Републике Српске је усвојила Закључак да 08.01.2024. године (понедјељак) прогласи нерадним даном.

Тога дана неће радити: републички органи и организације, органи јединица локалне самоуправе, јавна предузећа и установе.

Руководиоци републичких органа и организација, органа јединица локалне самоуправе, јавних предузећа и установа обавезни су до краја 2024. године организовати рад, ради остваривања пуног годишњег фонда радних дана.