Обиљежен Дан Борачке организације Републике Српске

КОТОР ВАРОШ, 14. ФЕБРУАРА  – Полагањем цвијећа и паљењем свијећа у Спомен соби за погинуле борце Одбрамбено – отаџбинског рата Борачка организација општине Котор Варош је обиљежила Дан Борачке организације Републике Српске.

Цвијеће су положили представници општинске борачке организације, општине Котор Варош, породице погинулих и несталих бораца, ратни војни инвалиди као и борци и грађани.

Након тога јереј которварошки Живко Илић је служио Молитвени помен за погинуле борце Војске Републике Српске.

Он је одао захвалност погинулим борцима Републике Српске истичући да се бол и туга породица не може умањити, али сјећање на њих треба да остане трајно.

„Свака ова слика у спомен соби представља једну циглу која је уграђена у темеље Ребулике Српске“, додао је Илић.

Предсједник општинске борачке организације Госто Тривуновић је честитао свим борцима данашњи празник нагласивши да је борачка организација најчаснија организација у Републици Српској.

Република Српска је једини гарант останка српског народа у Републици Српској и због тога треба његовати сјећање на погинуле борце отаѕбинског рата“, рекао је Тривуновић.

Он је поручио политичарима да буду сложни у одбрани и очувању РС.