Обиљежен Дан цивилне заштите РС

КОТОР ВАРОШ, 1. МАРТА – У скупштинској сали данас је одржана Свечана сједница општинског штаба за ванредне ситуације поводом Дана цивилне заштите РС и Међународног свјетског дана цивилне заштите.

DSCN8897

Сједницом је предсједавао начаелник општине Котор Варош Зденко Сакан, а једногласно су усвојени план одбране од поплава, план активности у припреми и спровођењу мјера заштите и спасавања од шумских пожара и план активности у припреми и спровођењу мјера заштите и спасавања од земљотреса.

У доношењу ових планова користиле су се анализе прикупљених података као и досадашња искуства из претходног периода.

DSCN8896

Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан је истакао да су службе цивилне заштите у овом тренутку много спремније одговорити свим изазовима него прије пет година, у вријеме великих поплава.

На сједници се разговарало и о процјени достигнутог нивоа изградње система заштите и спашавања, уочавања недостатака и слабости, предлагања мјера и задатака за будући рад на доградњи система, те указивања на заначај заштите и спашавања.