Обиљежен Свјетски дан здравља

КОТОР ВАРОШ, 4. АПРИЛА – Општинска организација Црвеног крста Котор Варош организовала је поводом Свјетског дана здравља бесплатан преглед крвног притиска, нивоа шећера у крви и индекса тјелесне масе.
DSCN6062(1)
На преглед се одазвало преко 60 суграђана, махом старије животне доби.

Осим прегледа грађани су добили савјете љекара волонтера Сање Имамовић како могу смањити ризик од дијабетеса, а некима је препоручено да се одмах обрате свом породичном љекару због повишене хипертензије и високог нивоа шећера у крви.

Општинска организација Црвеног крста Котор Варош у континуитету спроводи ову активност у циљу подизања нивоа свијести грађана о очувању здравља.

Свјетски дан здравља – 7. април ове године посвећен је дијабетесу, чија раширеност у савременом друштву поприма размјере епидемије, а коју прате тешке здравствене посљедице, инвалидност и компликације попут срчаног и можданог удара, ампутација и оштећење вида.