Обиљежен Свјетски дан Црвеног крста

КОТОР ВАРОШ, 8. МАЈА – Црвени крст у Котор Варошу обиљежио је 8. мај, Свјетски дан Црвеног крста и Црвеног полумјесеца низом манифестација у школама и граду.

Crveni krst 3

Чланови клуба младих Црвеног крста организовали су инфо пунктове на којима су грађане упознавали о активностима Црвеног крста.

Продајом пригодних маркица Црвеног крста млади су прикупљали новац за предстојећу кампању под називом „Дијели са другима оно што те чини срећним“.

Према ријечима секретара општинске организације Црвеног крста Борислава Брборовића прикупљена средства ће служити за набавку хуманитарних пакета за социјално угрожена лица.

У току Недјеље Црвеног крста радићемо на омасовљењу подмлатка Црвеног крста у школама, регрутовању нових волонтера, организовању здравствених кампања и посјета сиромашним лицима“, истакао је Брборовић.

Ове године 8. мај посвећен је обиљежавању 53 године од усвајања Основних принципа Црвеног крста и Црвеног полумјесеца са тежиштем на њихову континуирану релевантност у хуманитарној служби.

Посебан значај има промовисање Црвеног крста као глобалног покрета, који је присутан у 200 земаља широм свијета.