Обиљежен 4. јули – Дан борца

КОТОР ВАРОШ, 4. ЈУЛА – Полагањем вијенаца код спомен костурнице погинулим борцима НОР-а у Котор Варошу данас је обиљежен 4. јули – Дан борца, празник устанка народа и народности Југославије против фашизма у Другом свјетском рату.
DSCN5089

Након одавања поште погинулим борцима НОР-а предсједник општинске организације СУБНОР-а Јово Трњак је истакао да имена на спомен костурници говоре о храбрости и одлучној борби народа тога времена.
Побиједили смо фашизам и усташтво, али их нисмо искоријенили, јер у појединим државама бивше Југославије они још увијек постоје“, истакао је Трњак.
Он је додао да је неопходно уредити спомен костурницу, јер јој пријети урушавање, и подсјетио да се овим датумом треба дичити и посити, а не стидјети револуционарне прошлости.
На спомен костурници у Котор Варошу уписано је 155 имена погинулих бораца из Другог свјетског рата са подручја општине.