Обустава наставе у основним и средњој школи

КОТОР ВАРОШ, 14. МАЈА – У Котор Варошу је данас због поплава које су задесиле ову општину обустављена настава у Средњошколском центру /СШЦ/ “Никола Тесла” и у основним школама у Масловарама и Шипрагама.

Обавијестили смо ученике и запослене да због тренутних временских непогода наставе данас неће бити“, рекла је директор СШЦ “Никола Тесла” Данијела Костић.

Одлука је донесена због чињенице да многи радници школе путују на релацији Котор Варош-Бањалука.

Морали смо да повучемо овај потез због опште сигурности ученика и запослених јер се ситуација и у нашој општини погоршава из часа у час“, каже Костићева.

Sanacija 4

На исти корак су се одлучиле и управе основних школа Масловаре и “Петар Кочић” Шипраге.

Одлуку смо донијели због ванредне ситуације на терену и непроходности путева, а прије свега водећи рачуна о безбједности дјеце“, рекла је директор Основне школе “Петар Петровић Његош” у Масловарама Драгана Ђукић.

Празне школске клупе биће и у Основној школи “Петар Кочић” у Шипрагама и подручној школи у Грабовици.

У централној Основној школи “Свети Сава” у Котор Варошу настава се данас изводи само у првој смјени.