Одлука о радном времену недјељом

КОТОР ВАРОШ, 11. ДЕЦЕМБРА – У Одлуци о одређивању радног времена правним лицима и предузетницима који обављају трговинску, занатску и услужну дјелатност на подручју општине Котор Варош (”Службени гласник општине Котор Варош”, број:10/13и6/16), члан 3. мијења се и гласи:

Нерадним даном, односно недељом, могу да раде:

а) у времену од 07,00 до 14,00 часова:
– трговине на мало прехрамбеним и непрехрамбеним производима,
– киосци,
– аутопраоне.

б) у времену од 07,00 до 19,00 часова:
– трговине на мало цвијећем,
– трговине на мало погребном опремом.

Одлуком о измјенама Одлуке о одређивању радног времена правним лицима и предузетницима који обављају трговинску, занатску и услужну дјелатност на подручју општине Котор Варош, мијења се члан 3. из разлога усклађивања радног времена недјељом с обзиром да постоји велика разноликост у радном времену појединих трговинских објека који послују на подручју општине Котор Варош.

Одлука се почиње примјењивати од 15. децембра (недјеља), надзор ће вршити радници Комуналне полиције, а предвиђене казне за непоштивање одлуке су од 400 до 800 КМ.