Одржан планинарски поход у знак сјећања на Пеђу Авдаловића

КОТОР ВАРОШ, 10. АПРИЛА – У организацији Планинарског друштва „Механизам“ јуче је око шездесет планинара и заљубљеника у природу учествовало на 11. традиционалном походу у манастир Липље – 5. меморијал Предраг Авдаловић Пеђа.

planinari 2

Учесници похода су запалили свијеће и положили цвијеће на мјесту страдања Пеђе Авдаловића на православном гробљу у Тешићима.

Након тога настављен је пут Пеђиним стазама до Излетишта „Узломац“, гдје су планинари направили кратку паузу уз освјежење које су припремили чланови овог удружења, а затим су кренули ка манастиру Липље гдје су присуствовали вечерњој молитви.

planinari

Стаза је била дуга 25 километара, али су је сви учесници прошли без проблема.

Ова акција је била хуманитарног карактера. Уплата за учешће у походу износила је минимално 5 КМ, а сав прикупљени новац ће бити уплаћен за помоћ породици Ђукић из Грабовачке Ријеке која живи у веома тешким условима.